Reklamı Geç
Açılış Reklamı
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
BIST2380.5
merve Habersayfaüstü

OŞYAD ailesi, başarılarını birlikte kutladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OŞYAD ailesi, başarılarını birlikte kutladı
Abone ol
Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD), 2021 yılı içerisinde başarı gösteren üyeleri ile derneğin hazırlamış olduğu “Şiir seçkisi”ne katılanları ödüllendirdi.

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD), 2021 yılı içerisinde başarı gösteren üyeleri ile derneğin hazırlamış olduğu “Şiir seçkisi”ne katılanları ödüllendirdi.

Dernek üyelerinin geçtiğimiz yıl içerisinde; kültür-sanat ve edebiyat alanında başarı gösterenler ile yine dernek tarafından hazırlanarak yayınlanan “Çınarın Yaprakları” isimli şiir seçkisine katılanlar, “Başarı belgesi” ile ödüllendirildi.

Düzenlenen programa katılanlara başarı belgeleri dağıtıldı.

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Bardak’ın açış konuşması ile program başladı.

Dernek Başkanı Bardak; “Pandemi nedeniyle eski yıllarda olduğu gibi etkinlikler düzenleyemez olduğumuz için, yeniden bir arada olabilmek adına, geçtiğimiz bir yılda başarı gösteren üyelerimizi ödüllendirmek için düzenlediğimiz programa katılan arkadaşlara hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyoruz.

Sağlık alanında yaşanan pandemi koşullarına rağmen kültür ve sanatsal çalışmalarını sürdüren ve 2021 yılı içerisinde başarılı olan üyelerimizi kutlamak adına başarı belgesi takdim etmek amacı ile burada bir araya gelmiş bulunmaktayız.”dedi.

Yapılan konuşmanın ardından OŞYAD üyelerinin 2022 yılı ve ileriki yıllarda yapılması amaçlanan görüş ve önerileri konusunda söz hakkı verildi.

Dernek üyeleri söz alarak önümüzdeki süreçte yapılması önemli etkinlikler ve çalışmalar konusunda görüş ve önerilerini aktardılar.

Programın ödül dağıtım törenine gelindiğinde, OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak, Yönetim Kurulu kararı ile hazırlanan Başarı belgelerini takdim etmek üzere sahneye geldi.

OŞYAD üyelerinden; Elife Ergan Tülüce’nin (Çam kozalağının isyanı), Ali Köşker’in (Osmaniyem), Melek Avcı Çoşkun’un (Hayata direnen adam), Meliha Aray Emelce’nin ( Zorkun Güzel yaylam-2) ve Dr. Musa Güven’in (İçimde ne var doktor) isimli kitaplarını; 2021 yılındaki pandemi koşullarına rağmen yayınlayarak okurları ile buluşmalarından dolayı “Başarı Belgesi” ile ödüllendirilerek belgeleri takdim edildi.

Ozan Duranoğlu (Mahmut Eynallı)’nın, TRT arşivlerine “Osmaniye yöresi türkülü” olarak alınarak; “Oy Fadimem” isimli eserinin kendi sesinden bağlaması eşliğinde söylemesinden dolayı başarı belgesi takdim edildi.

OŞYAD tarafından 2021 yılında hazırlanarak yayınlanan “Çınarın Yaprakları” isimli şiir seçkisine katılanlara da  başarı belgeleri verildi.

Derneğin hazırlamış olduğu şiir seçkisine katılan; Abdullah Gök, Hatice Abul, Aynur Boz, Hatice Bahar, M. Ünal Besen, Bülent Durna, Ali Görmüş, Hava Deniz, Hilal Kahraman, Hülya Çapar, İlyas Kör, İbrahim Karagülle, M. Ali Kuzucu, Selahattin Ölmez, Nursel Seçer, Öz Ali Yılmaz, Ramazan Eren, İbrahim Şadi Çenet, Mustafa Yeydem ve Mustafa Zincirkıran’a katkı ve desteklerinden dolayı Başarı belgeleri OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak tarafından takdim edildi.

Program, bu yıl içerisinde sadece OŞYAD üyelerinin şiirlerinden oluşacak, Şiir seçkisi kitabının yayınlanması projesinin hayata geçirilmesi  kararı ile sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye’de özel harekât ve dronlu uyuşturucu operasyonuÖnceki Haber

Osmaniye’de özel harekât ve dronlu uyuşt...

Açık hava müzesindeki heykeller tahrip edildiSonraki Haber

Açık hava müzesindeki heykeller tahrip e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar