DOLAR31.2828
EURO33.8936
ALTIN2049.3
BIST9193.6
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Akademisyen Anneye, Ebeveynlerden Büyük İlgi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akademisyen Anneye, Ebeveynlerden Büyük İlgi
Abone ol
Osmaniye 7. Kitap Fuarı’nda çocuk gelişimi kitapları ile bilinen ve “Akademisyen anne “ olarak bilinen Yazar Saniye Bencik Kangal’ın yaptığı söyleşi ve imza etkinliği büyük ilgi gördü.
Osmaniye haberleri

Osmaniye 7. Kitap Fuarı’nda çocuk gelişimi kitapları ile bilinen ve  “Akademisyen anne “ olarak bilinen Yazar Saniye Bencik Kangal’ın yaptığı söyleşi ve imza etkinliği büyük ilgi gördü.

Osmaniye Belediyesi tarafından ulusal düzeyde düzenlenen 7’nci Kitap Fuarı’nda Akademisyen-Yazar Saniye Bencik Kangal, “Çocuk Gelişimi Eğitimi” isimli söyleşide fuarı ziyaret eden ebeveynlerle bir araya geldi. Osmaniye Belediyesi’nin organizasyonunda bu yıl 7’nci kez kapılarını açan Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarı Cumhuriyet Meydanı’nda devam ediyor.  

Yüzerlerce yazar binlerce kitap ile onlarca etkinlikle kâğıttan dünyaları keşfe çıkaran Osmaniye Belediyesi 7. Kitap Fuarı’nda yazarlar söyleşileri ile okurlarının karşısına çıkıyor.

Bu bağlamda çocuk gelişimi konusundaki kitapları ile bilinen ve “Akademisyen Anne” olarak tanınan Akademisyen-Yazar Saniye Bencik Kangal, “Çocuk Gelişimi Eğitimi” isimli söyleşide fuarı ziyaret eden ebeveynlerle bir araya geldi.

Söyleşi alanında düzenlenen etkinlikte çocuk gelişimi hakkında yaşadığı olaylardan örnekler veren Kangal, çocuklara fırsat sunmanın önemine değindi.

Anne ve babalara çocukların gelişimleriyle ilgili bilgiler aktaran Akademisyen-Yazar Saniye Bencik Kangal, “Annelik babalık yolculuğunda hep bir sorun arıyoruz.

Diyoruz ki ya ben de bir sorun var ya da bu çocukta bir sorun var. Hep o sorun gözlüğü gözümüzde. Çocuk çok hareketli, çocukta sorun var.

Hayır, çocukta sorun yok. Aslında çocuk gelişimin temellerini bilmediğimiz için kendimizi yetersiz hissediyoruz. Bununla birlikte biz ebeveynler olarak medya da ki görsellere ya da sosyal medyaya bakarak geliştiriyoruz.

Örneğin, çocuk kumandayı televizyona attığına diyoruz ki çocuk şiddete meyilli, perdeyi kestiği zaman diyoruz ki yaramaz aslında sizin düşündüğünüz gibi olmuyor.

Çocuklar belirli yaş dönemlerinde hep bir çatışmayı çözmek isterler. Sadece çocuklar değil biz büyükler de hep bir çatışma çözeriz. Gelişimimizi tamamlamak için.

Bundan dolayı çocuklar hep sizlerle bir mesaj verirler. Ama biz ya ben de ya da çocukta bir sorun deriz.

Bir çocuk 2 yaşlarında kumandayı televizyona fırlatıyorsa asla şiddete meyilli değildir.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çocuklara Şirinler Tiyatrosu SürpriziÖnceki Haber

Çocuklara Şirinler Tiyatrosu Sürprizi

Vatandaşlar, KADES Hakkında BilgilendirildiSonraki Haber

Vatandaşlar, KADES Hakkında Bilgilendiri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar