Reklamı Geç
DOLAR8.4691
EURO10.0652
ALTIN493.31
BIST1393
merve Habersayfaüstü

Dr. Öznavruz, Düziçi Devlet Hastanesi inşaatını inceledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dr. Öznavruz, Düziçi Devlet Hastanesi inşaatını inceledi
Abone ol
Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, yapımı devam 150 yataklı Düziçi Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, yapımı devam 150 yataklı Düziçi Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Dr. Öznavruz, Mart ayında başlanan hastanenin A ve B olarak tanımlanan 2 bloktan oluştuğunu, 40 dönüm arazi üzerine 6900 metrekare oturum alanına sahip olan inşaatın bodrum kat inşaatının tamamlandığını söyledi.

Öznavruz, hastane tamamlandığında, Radyoloji Ünitesi, Mikrobiyoloji ve Biyokimya Laboratuarı, Endoskopi ve Bronoskopi üniteleri, Doğumhane, Yenidoğan Yoğunbakım Ünitesi 50 Adet Poliklinik Odası, Kan alma Ünitesi, 8 Ünitli Ağız Diş Sağlığı Polikliniği, 24 Yataklı Palyatif Servisi, 16 Yataklı Erişkin Yoğunbakım Ünitesi ve İzole Odası olacağını söyledi.
Öznavruz, ayrıca yataklı servisler, fizik tedavi ünitesi, 10 yataklı evde sağlık ünitesi, gebe sınıfı, diyabet merkezi, manyetik rezonans (mr), tomografi, ultrason, mahkûm koğuşu, ameliyathaneler ve onkoloji merkezinin olacağını belirterek şöyle davm etti: “20 cihazlı diyaliz ünitesinin yanı sıra 4 girişi bulunan acil servis; sedye alanı çocuk hasta alanı, Ayaktan Hasta Alanı, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) Girişi, Acil Laboratuvar, Acil Röntgen, Acil Kan Alma, 6 Yataklı 3 Odalı Acil Servis Kliniği, 16 yataklı Çocuk Müşahade, 10 yataklı Kadın Müşahade, 10 yataklı Erkek Müşahade özellikli alanlara sahip olacaktır.

Pandeminin en zor günlerinde başlayıp bu güne kadar çok hızlı bir şekilde inşaatı devam eden 150 Yataklı Düziçi Devlet Hastanesinin tamamlanması için, Sağlık Bakanlığımız, İnşaat Firması ve İl Sağlık Müdürlüğümüz uyum içinde çalışmaktadır.Tamamlandığında İlçe halkına ve yakın çevre ilçe-köylere hizmet verecek olan hastanemizin bir an önce tamamlanarak Düziçili hemşerilerimize sağlık hizmeti vermesi için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Yılmaz’ın da katılımı ile Doğa yürüyüşü yapıldıÖnceki Haber

Vali Yılmaz’ın da katılımı ile Doğa yürü...

Şehit ailelerine, kurban bıçağı hediye edildiSonraki Haber

Şehit ailelerine, kurban bıçağı hediye e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar